Naśnieżanie stoku Kamieńsk wznowione. Narciarze mają nadzieję na szybkie rozpoczęcie sezonu
Pod koniec grudnia zimowa aura dopisała i możliwe było rozpoczęcie naśnieżania stoku narciarskiego znajdującego się na górze Kamieńsk w Hubach Ruszczyńskich. OSiR „Góra Kamieńsk” to popularny ośrodek wśród narciarzy z Łowicza, Bełchatowa czy Łodzi. Miejsce to – stanowiące najwyższe wzniesienie w centralnej Polsce – pozwala okolicznym mieszkańcom na szaleństwa na białym puchu bez konieczności wyjeżdżania w Tatry, by tam pojeździć na nartach i snowboardzie. Od Łowicza dzieli go około 126 kilometrów.
Sezon 2021/2022 jeszcze się nie rozpoczął
Pod koniec grudnia wszystko wskazywało na to, że sezon narciarski 2021/2022 będzie mógł już niedługo wystartować. Pracownicy ośrodka na górze Kamieńsk rozpoczęli już pokrywanie stoku sztucznym śniegiem. Niestety pierwsze dni nowego roku przyniosły dodatnie temperatury i wilgoć, w związku z czym proces naśnieżania musiał tymczasowo zostać wstrzymany. Został on jednak wznowiony w tym tygodniu, kiedy słupek rtęci ponownie wskazał wartości poniżej zera. Na dzień 15 stycznia planowane jest uruchomienie przenośnika taśmowego i otwarcie trasy nr 3, czyli strefy dla początkujących o długości 150 metrów. Pozostałe trasy narciarskie póki co nadal pozostaną zamknięte.
Pracownicy ośrodka zapewniają, że data pełnego rozpoczęcia nowego sezonu zostanie podana do wiadomości z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dla zapewnienia komfortu oraz bezpieczeństwa narciarzy wymagana jest co najmniej 30-centymetrowa warstwa ubitego i wyratrakowanego śniegu.
Cennik na sezon zimowy 2021/2022
CENNIK W OSiR „GÓRA KAMIEŃSK” na sezon 2021/2022:
Kolej linowa krzesełkowa (bilet jednorazowy): 10 zł
Wyciąg talerzykowy duży (bilet jednorazowy): 8 zł
Przenośnik taśmowy (bilet jednorazowy): 5 zł
W sprzedaży dostępne są również karnety, wahające się od 60 do 110 zł (normalny) oraz od 54 do 100 zł (ulgowy). Ceny są różne w zależności od pory dnia. Godziny otwarcia wyciągów to 9:00-21:00.
760 metrów trasy zjazdowej
Góra Kamieńsk powstała z warstwy ziemi przykrywającej pokłady węgla, którą usypano i uformowano. Przygotowana tam trasa zjazdowa ma długość w sumie 760 metrów, a różnica wzniesień wynosi tam 123 metry. Stok jest w pełni oświetlony, a tuż pod nim na gości czeka bogata oferta gastronomiczna oraz parking, na którym zmieści się około 500 samochodów.